Vaismedžių ir vaiskrūmių sodinukus augintus vazonuose perkame tik iš patikimų Lietuvos ūkininkų. Mums rūpi mūsų klientų įvertinimas, todėl atsirenkame geriausias augalų veisles.

OBUOLIAI

Renkantis veislę visada stengiamės išgirsti kliento norus ir išsiaiškinti jo galimybes. Jei sklypas didelis, yra galimybė įrengti didelį sodą, o jei klientas mėgsta obuolius, rekomenduojame sodinti 3 – 4 skirtingas obelis, kad mėgautis derliumi galėtų nuo vasaros iki kito pavasario. Jei sklypas mažas, šeima nedidelė, parenkame 1 tobulai skonį atitinkančią veislę. Obelys skirstomos į: vasarines, rudenines ir žiemines veisles.

Populiariausios vasarinių obelų veislės: Alyvinis (labai derlinga, vaisiai 80 – 100 g, saldžiarūgščiai, su vyno poskoniu), Avietinis (nedideli, dryžuoti, nemiltėjantys, sultingi vaisiai), Kovalenkovskoje (labai saldūs, tamsiai raudoni obuoliai, kuriuos galima išlaikyti net iki spalio), Jersey Mark (ieškantiems saldžiarūgščio, raudono obuolio su žalsvai baltu pjūviu), Konfetnoje.

Rudeninių veislių populiariausios: Antaninis, Auksis, Beržininkų Ananasas, Delikates ir Slava Pobediteliam.
Žieminių obelų pasiūla didžiausia: Aldas, Šampion, Conel Red, Alesia, Gala, Gloster, Lodel, Red Prince, Rubin ir kiti. Tinkamai surinkti ir sandėliuojami žieminiai obuoliai išsilaiko net iki gegužės!

Mėgstantiems obuolius, bet turintiems ribotas sodo ploto galimybes galime pasiūlyti koloninių obelų, kurios taip pat skirstomos į vasarines, rudenines ir žiemines. Koloninius vaismedžius galima sodinti 0,7 – 1 m. tarpais, be to jie gali papuošti reprezentacinę sklypo vietą. Populiariausios veislės: Uldis, Prezident, Moskovskoje Ožerelje, Gatis, Nataliuška, Ilma, Baiba ir kt.

KRIAUŠĖS

Iš kriaušių populiariausios vasarinės veislės: Vasarinė Sviestinė, Kliapo mėgstamoji, Alka. Rudeninės kriaušės: Marmurinė, Carola, Suvenirs, na o žiemai (vėlyvam derliui ir ilgam laikymui) puikiausiai tiks Konferencinė ar Alna.

NAUJIENA. Turime Obelisk, Saphira ir Decora kriaušių sodinukų, kurie ypač tiks taupantiems vietą sode. Šios kriaušės akiuotos į žemaūgius poskiepius (PIGVA BA – 29), yra glaustašakės (koloninės).

SLYVOS

Taip pat, galime pasiūlyti ir slyvų! Renkantis slyvas būtina atkeipti dėmesį ar veislė savidulkė, ar kryžmadulkė. Populiariausios slyvų veislės: Ema Leperman, Viktorija, Kometa, Prezident ir kitos.

Labai svarbu, į kokį poskiepį akiuota slyva ar trešnė: žemaūgiai (VVA – 1, VSL – 2, Gisela – 5) tinkami mažas erdves turintiems ar nekantriems sodininkams – derliaus paskanauti galima jau antraisiais metais!

ŠERMUKŠNIAI

Šiemet labai populiarūs valgomieji šermukšniai. Pasiūloje turime virš 10 skirtingų skonių ir dydžių uogas sunokinančių veislių: Alaja Krupnaja, Granatnaja, Likiornaja, Mičiurinskaja Desertnaja ir kt. Kiekviena valgomoji šermukšnio veislė savotiškai patraukli – ir dėl augalo išskirtinio dydžio/kompaktiškumo, ir dėl uogos skonio. Pavyzdžiui, Granatnaja – tai paprastojo šermukšnio ir gudobelės hibridas, Likiornaja – šermukšnio ir aronijos hibridas. Šermukšniai populiarūs ir dekoratyviniai – šiemet ilgas ruduo leidžia mėgautis šermukšnių lapų raštais ir spalvomis. Asortimente turime ir dekoratyvinių šermukšnių: White Swan, Dodong ir kt.

VYŠNIOS

Vyšnios mūsų augalų centruose ypač populiarios! Vyšnių uogose daug vitamino C ir kitų medžiagų, kurios stirprina imunitetą. Be to žydinčios vyšnios – papuoš jūsų kiemą. Asortimente turime: Žagarvyšnė, Molodiožnaja, Studenčeskaja ir kt.

ABRIKOSAI IR PERSIKAI

Be to, turime ir žemaūgių abrikosų bei persikų. Popliariausios veislės: Maira, Harko, Maskvos didieji, Ševčenko. Žemaūgiai persikai ir abrikosai akiuoti į VVA – 1, medeliai užauga iki 50 proc. žemesni nei aukštaūgiai, derliaus galima paragauti jau antraisiais metais.